Nebankovní půjčky rozšířily nabídku
Půjčky na občanský průkaz posunuly a rozšířily nabídku především nebankovních společností. I v bance můžete dostat půjčku jen s občanským průkazem a dalším dokladem totožnosti, musíte však žádat v bance, ve které máte vedený účet nebo si účet založit, musíte mít dostatečný příjem, který vám chodí na účet u banky, nebýt v registru dlužníků a nemít více půjček. Také je potřeba projít schvalovacím procesem, který nebývá ani jednoduchý, ani rychlý. Těmto nevýhodám se snaží vyhnout právě poskytovatelé půjček na OP.
Co si připravit k žádosti o půjčku
Požádat o půjčku na OP je velice snadné. Hlavním dokladem je občanský průkaz, většinou je potřeba doložit ještě další doklad totožnosti, např. řidičský průkaz, rodný list nebo cestovní pas. Obvykle vyplníte dotazník a formulář na webových stránkách poskytovatele, jste kontaktováni operátorem a sjednáte si schůzku se zástupcem nebankovní společnosti nebo soukromníka. Při setkání s pracovníkem společnosti konzultujete podmínky a nastavení půjčky, ujasňujete si podrobnosti a dohadujete způsob splácení půjčky. Pokud je vše jasné a akceptovatelné, je možno smlouvu o půjčce na OP podepsat a peníze si nechat vyplatit nebo poslat na účet.
Kdo si vybírá půjčky na OP
Klienty, kteří se rozhodují pro půjčky na OP, jsou většinou lidé, kteří nechtějí absolvovat náročný schvalovací proces, protože by jím nemuseli úspěšně projít. Mají již více půjček nebo jsou v registru dlužníků či nemohou nebo nechtějí doložit příjem, a přesto potřebují rychle získat finance. Půjčky na OP mají obvykle dost vysoký úrok, je tedy na místě důkladně zvážit, zda zvolit právě tento typ půjčky. I poskytovatele půjčky na OP je třeba důkladně prověřit, často se zde mohou vyskytovat i podvodníci.
Diskuze
Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.